Прийомна дитина в школі. Перезавантаження.

img

Підтримка родини 1 494

Прийомна дитина в школі. Перезавантаження.

22 ноября в тренинговой студии ДОБО «Сияние радуги», при финансовой поддержке фонда Рината Ахметова «Развитие Украины» прошла особенная группа взаимопомощи для приемных родителей и родителей-воспитателей, которую провел тренер, преподаватель

 

из г. Москва - Элиович Александр Александрович. Темой обсуждения была выбрана «Приемный ребенок в школе. Перезагрузка», она была интересна всем присутствующим, так как ребенок в школе, не важно, приемный он или кровный – это всегда какие–то проблемы. Только у одних они выражены больше,а удругих не так ярко. Начиная от самого желания посещать школу, учиться, делать домашнее задание до взаимоотношений со сверстниками и учителями.

Элиович А.А. открыл глаза на те простые вещи, которые есть, и на которые мы даже не обращаем внимание. В частности, ребенок хочет чувствовать в вас поддержку, защиту, уверенность, что его любят и ценят. Дорогие мамы, ощущайте себя «слонихами», защищающими своего «слоненка». Ваша уверенность в себе поможет ребенку, даст ему возможность оценить свою нужность и востребовательность.

Александр Александрович указал на то, о чем даже не задумываешься. Мы не замечаем, как много времени у нас забирает школа, как глубоко она проникает во взаимоотношения детей и родителей и пробивает границы нашей семьи. Подумайте сколько времени нужно потратить для того, чтобы сделать домашнее задание, сколько замечаний пишут в дневнике у ребенка, на которые вы должны отреагировать, оценки, которые получают ваши дети?..

Вы не думали о том, что границы семьи нужно защищать, не пропуская школу глубоко в семью. Ведь можно делать домашнее задание не более 1,5 – 2 часов в день, даже если не все успели сделать, вместо 6 часов, а все остальное время подарите в виде общения с ребенком. Не рассматривайте оценки ребенка, как оценки самому себе. Помните, оценки - несовершенный, субъективный индикатор. Ребенку будет приятно услышать от вас – учись максимально хорошо, насколько, ты, можешь и так, чтобы учитель видел, что ты стараешься.

Мы привыкли, что уроки учат за письменным столом, потому что так принято, так все делают, так рекомендуют ортопеды. Но есть дети, которые хотят учить их лежа на полу или сидя на подоконнике, или под столом, пусть делают, как им удобно. Не надо на это обращать внимание. Никто вас не осудит, а ему будет легче. Бывает так, что дети не хотят делать уроки, дайте возможность иногда ребенку выполнить вашу работу по дому, а вы – его домашнее задание. В некоторых случаях для стимула в учебе можно стимулировать детей материально, выплачивая им стипендию. Нужно помнить, что школа - не самое главное. Какие вы молодцы, что сделали с ребенком что-то вместе. Не забывайте, есть и другие интересы! На школе все не замыкается. Учиться нужно, но не в ущерб здоровью ребенка и своего личного.

Сделайте вместе с ребенком «шкатулку успехов», ведь ее можно заполнять и школьными достижениями, и спортивными успехами, победами в домашних делах и тому подобное. Время от времени, просматривая и перечитывая достижения вашего ребенка или детей, вы все вместе будете получать огромное удовольствие.

Надеемся, что советы тренера помогут всем разобраться в таком сложном вопросе, как ребенок в школе.

Анастасия Тищенко

tischenko@deti.dp.ua

www.pomogaem.com.ua


22 листопада в тренінгової студії ДОБО «Сяйво веселки», за фінансової підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» пройшла особлива група взаємодопомоги для прийомних батьків та батьків-вихователів, яку провів тренер, викладач з м. Москва - Еліовіч Олександр Олександрович. Темою обговорення була обрана «Прийомна дитина в школі. Перезавантаження», вона була цікава всім присутнім, так як дитина в школі, не важливо, прийомна вона чи кровна - це завжди якісь проблеми. Тільки в одних вони виражені більше, а у інших не так яскраво. Починаючи від самого бажання відвідувати школу, вчитися, робити домашнє завдання до взаємин з однолітками і вчителями.

 

Еліовіч А.А. відкрив очі на ті прості речі, які є, і на які ми навіть не звертаємо увагу. Зокрема, дитина хоче відчувати в вас підтримку, захист, упевненість, що його люблять і цінують. Дорогі мами, відчувайте себе «слонихами», що захищають своє «слоненятко». Ваша впевненість у собі допоможе дитині, дасть їй можливість оцінити свою потрібність і затребуваність.

Олександр Олександрович вказав на те, про що навіть не замислюєшся. Ми не помічаємо, як багато часу у нас забирає школа, як глибоко вона проникає у взаємини дітей і батьків, пробиває кордон нашої сім'ї. Подумайте, скільки часу потрібно витратити для того, щоб зробити домашнє завдання, скільки зауважень пишуть у щоденнику у дитини, на які ви повинні відреагувати, оцінки, які отримують ваші діти?..

Ви не думали про те, що кордони сім'ї потрібно захищати, не пропускаючи школу глибоко в сім'ю. Адже можна робити домашнє завдання не більше 1,5 - 2 годин на день, навіть якщо не всі встигли зробити, замість 6 годин, а весь інший час подаруйте у вигляді спілкування з дитиною. Не розглядайте оцінки дитини, як оцінки самому собі. Пам'ятайте, оцінки - недосконалий, суб'єктивний індикатор. Дитині буде приємно почути від вас - навчайся максимально добре, наскільки ти можеш, і так, щоб учитель бачив, що ти стараєшся.

Ми звикли, що уроки вчать за письмовим столом, тому що так прийнято, так усі роблять, так рекомендують ортопеди. Але є діти, які хочуть вчити їх лежачи на підлозі або сидячи на підвіконні, або під столом, нехай роблять, як їм зручно. Не треба на це звертати увагу. Ніхто вас не засудить, а йому буде легше. Буває так, що діти не хочуть робити уроки, дайте можливість іноді дитині виконати вашу хатню роботу, а ви - його домашнє завдання. У деяких випадках для стимулу у навчанні можна стимулювати дітей матеріально, виплачуючи їм стипендію. Потрібно пам'ятати, що школа - не найголовніше. Які ви молодці, що зробили з дитиною щось разом. Не забувайте, є й інші інтереси! На школі все не замикається. Вчитися потрібно, але не на шкоду здоров'ю дитини і свого особистого.

Зробіть разом з дитиною «скриньку успіхів», адже її можна заповнювати і шкільними досягненнями, і спортивними успіхами, перемогами в домашніх справах тощо. Час від часу, переглядаючи і перечитуючи досягнення вашої дитини або дітей, ви всі разом будете отримувати величезне задоволення.

Сподіваємося, що поради тренера допоможуть усім розібратися в такому складному питанні, як дитина в школі.

Анастасія Тищенко

tischenko@deti.dp.ua

www.pomogaem.com.ua

Залиште свій коментар