Тринадцятирічна Вікторія з Дніпра мріє вирости й побудувати двоповерховий будинок, щоб там дбати про пухнастих вихованців. Та зараз їй потрібна підтримка – сплатити курс реабілітації в «Іоанновому центрі», який запланований на червень. У Віки ДЦП і вроджена аномалія розвитку шийного хребця. Батько дівчинки загинув у 2022 році, захищаючи Україну від ворогів. А її мамі, яка виховує доньку одна, не зібрати 16 000 грн.
Пологи в Анастасії пройшли добре, але на четверту добу лікарі виявили у дитини вроджену ваду серця – тетраду Фалло. У 6 місяців дівчинці зробили складну операцію.
Багато років лікарі шукали причину кривошиї, порушення рівноваги та ходи, особливостей голосу й нечіткого мовлення.
У червні 2022 року, коли Віці було 10 років, МРТ і КТ допомогли виявити сильне здавлення довгастого мозку через аномалію розвитку першого шийного хребця, при цьому відбувся вивих другого хребця.
Вікторію екстрено прооперували у Греції в клініці Святого Луки. Встановили імплант, який вирівняв положення голови. Це врятувало дитину від паралічу. Але Віка не може повертати голову та дивитися під ноги. Ходить вона лише з підтримкою. Влітку цього року планується поїздка до Греції для консультації з нейрохірургом і неврологом.
Вікторія – розумна та цілеспрямована. Вона навчається у сьомому класі дистанційно, додатково займається математикою, українською мовою, інформатикою. Дівчинка любить малювати, ліпити, вирізати, захоплюється читанням та прочитала багато книг. Вона навіть веде свій канал на YouTube!
А ще Віка любить тварин. У неї живуть кішка та хом'як. Вона мріє побудувати двоповерховий будинок, щоб там лікувати й утримувати пухнастих вихованців.
Батько Вікторії загинув на війні у червні 2022 року. Вона дуже сумує за татом і вірить у перемогу України.
Після недавніх курсів реабілітації у Віки зміцнилися м'язи, покращилися моторика рук і рівновага. Попереду ще багато роботи, а найголовніше: дівчинці потрібно навчитися впевнено ходити.
Щоб Вікторія змогла пройти курс занять в «Іоанновому центрі» у червні, необхідно зібрати 16 000 грн. Для мами, яка сама дбає про доньку, ця сума непідйомна. Друзі, давайте разом підтримаємо Віку!
ПІБ: Москаленко Вікторія Віталіївна
Дата народження: 03.02.2012
©ㅤБлагодійний фонд «Помагаєм»ㅤ|ㅤ2025